Sekrety pielęgnacji włosów: wybór idealnego szamponu

Posted On By admin

Reklamy szamponów często obiecują oszałamiające rezultaty. Niestety, nie zawsze w takie stwierdzenia warto wierzyć.

Główne funkcje szamponu to przede wszystkim zmywanie tłuszczu i brudu z włosów, ale częściej ma wiele innych właściwości, takich jak nawilżanie, odżywianie włosów, nadawanie im blasku i elastyczności.

Aby wybrać odpowiedni szampon, musisz postępować zgodnie z kilkoma prostymi wskazówkami, o których opowie Ci ten artykuł.

Weź pod uwagę swój typ włosów

Często na opakowaniu można znaleźć napis „Do każdego rodzaju włosów”. W rzeczywistości takie uniwersalne środki mają bardzo niską skuteczność i po prostu są bezużyteczne. Aby szampon przyniósł realne korzyści dla włosów, należy wziąć pod uwagę rodzaj włosów i wybrać w zależności od niego. W końcu jasne jest, że skład szamponu do włosów suchych będzie się znacznie różnił od składu szamponu do włosów przetłuszczających się.

Często określenie rodzaju włosów wcale nie jest trudne. Szczególnie ważne jest, aby używać własnego rodzaju włosów i nie eksperymentować z innymi rodzajami szamponów. Nie przyniesie nic dobrego, a może nawet zaszkodzić.

Nie ignoruj ​​składników na etykiecie

Każdy szampon zawiera specjalne substancje — detergenty, które zapewniają mycie włosów. Ze swej natury są inne: jedne delikatnie i ostrożnie pielęgnują skórę głowy (laureth siarczan sodu, TEA laureth sulfate), a inne, pomimo widocznego działania oczyszczającego, wysuszają skórę (laureth sulfate amonu). Aby wybrać odpowiedni produkt, musisz dokładnie przeczytać skład.

Aby zadbać o zniszczone, łamliwe i pozbawione życia włosy, wybierz szampony ze specjalnymi dobroczynnymi dodatkami, takimi jak keratyna, lecytyna, proteiny, glikol propylenowy, wosk owocowy i D-pantenol. Produkty Eugene Perma, Barex, Selective Professional są do tego idealne.

Ponadto, aby poprawić kondycję włosów, odpowiednie są różne oleje roślinne: łopian, morela, jojoba. Niektóre z tych olejków znajdują się w kosmetykach naturalnych, np. Olejki eteryczne argonowe i makadamia są zawarte w rewitalizującym olejku Macadamia Healing Oil Treatment.

Szczególną uwagę należy zwrócić na keratynę, która jest identyczna z prawdziwą keratyną w naszych pasmach, ponieważ jest ona głównym budulcem włosów.

Nieważne mity

Wiele osób uważa, że ​​im lepiej pieni się szampon, tym lepiej. To złudzenie. Ilość piany nie wpływa na to w żaden sposób, a jedynie mówi ile detergentu jest w produkcie. Najwięcej znajdziemy w szamponach do włosów przetłuszczających się, najmniej do włosów suchych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
25 × 8 =


About blog

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Piękna i zdrowa skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Popular
Facebook Pagelike Widget