Traktuje skórę i paznokcie

Posted On By admin

Od kilku sezonów hitem są naturalne składniki do pielęgnacji ciała. Współczesne kobiety coraz chętniej wracają do doświadczeń swoich babć. Większość produktów kosmetycznych można wykonać w domu, używając zapasów ze spiżarni.

Cukier

Jego głównym składnikiem jest glukoza, która przyspiesza regenerację i regenerację skóry. Cukier jest również doskonałym środkiem nawilżającym i odświeżającym.

Kryształy cukru wcierają się w skórę, usuwają martwe komórki, głęboko oczyszczają i poprawiają koloryt. Nic dziwnego, że cukier wraz z solą jest najczęściej dodawany do peelingów, żeli pod prysznic i kremów, aby przywrócić zmęczoną skórę.

Kwaśna śmietana

Mowa o śmietanie wysokotłuszczowej (około 30 proc.). Można nim zrobić krem ​​szczególnie do bardzo suchej skóry.

Witaminy A, E i D rozpuszczalne w tłuszczach działają jak wolne rodniki. Krem zapobiega również wysuszaniu skóry i zwiększa jej odporność na czynniki zewnętrzne. Kwas mlekowy i enzymy łagodzą zaczerwienioną i podrażnioną skórę.

Śmietana razem z oliwą z oliwek doskonale wzmacnia płytkę paznokcia. Aby całkowicie uporządkować paznokcie, możesz kupić szelaki na motuss.ru w bardzo korzystnej cenie.

Mleko

Lecznicze właściwości mleka znane były już w starożytności. Dziś już wiemy co to jest: tłuszcz i laktoza, które nadają skórze aksamitną miękkość, a białko bierze udział w produkcji kolagenu pod skórą i elastyn, lipidy odżywiają skórę, a kwas mlekowy działa jak łagodne kwasy owocowe — delikatnie złuszcza martwy naskórek.

Co dziwne, bakterie kwasu mlekowego pomagają utrzymać prawidłowe pH skóry. Nie jest to zaskakujące, ponieważ substancje pochodzące z mleka często znajdują się w różnych kosmetykach do twarzy, ciała i włosów.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
30 − 25 =


About blog

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Piękna i zdrowa skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Popular
Facebook Pagelike Widget