Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Wybór odpowiedniego zapachu to bardzo intymna sprawa. Podobno każdy z Was przynajmniej raz w życiu dostał perfum o cudownym aromacie, w dodatku znanej marki, ale kiedy nałożyliście produkt na ciało, stwierdziliście, że zapach Ci nie odpowiada i wydaje się nieprzyjemny.

Niewiele rzeczy jest tak intymnych i osobistych, jak wybór perfum. Istnieje opinia, że ​​perfumy powinny charakteryzować osobowość człowieka, ale tak naprawdę wybór należy do mózgu – to on decyduje, które zapachy są dla Ciebie akceptowane, a które nie.

Czasami składniki perfum, takie jak drewno i cytrusy, po prostu nie są odpowiednie dla ciała, a nawet może wystąpić reakcja alergiczna na skórze.

Jesteśmy przekonani, że wskazówki, które znajdziesz w tym artykule, na pewno przydadzą Ci się przy wyborze zapachu.

Klasyfikacja perfum według ich nasycenia

Prawdopodobnie już wiesz, że perfumy można sklasyfikować według poziomu nasycenia. To właśnie ta cecha wpływa nie tylko na cenę perfum, ale także na koncentrację zapachu.

Oczywiście nie oznacza to, że najlepsze są perfumy o najbogatszym aromacie. Ani trochę. Niektórzy ludzie wybierają perfumy o umiarkowanie skoncentrowanym zapachu do codziennego użytku, pozostawiając najbardziej skoncentrowane zapachy na specjalne okazje.

Chociaż ta strategia ma sens, zalecamy zapamiętanie następującej klasyfikacji perfum:

Spraye do ciała

W tych funduszach stężenie alkoholu wynosi około 1%. Chociaż zapach sprayów do ciała nie jest zaskakująco stabilny, produkty te zapewniają długotrwałe uczucie świeżości. Doskonale nadają się do aplikacji po sporcie lub intensywnym wysiłku fizycznym.

Wody kolońskie

Stężenie alkoholu w wodach kolońskich waha się od 3% do 6%. To najpopularniejszy kosmetyk wśród producentów perfum. Wody kolońskie charakteryzują się przyjemnym i lekkim aromatem cytrusów. Świetnie nadają się do codziennego użytku.

Woda toaletowa

Produkt ten ma wyższe stężenie alkoholu niż jego poprzednik – od 7% do 15%. Woda toaletowa świetnie nadaje się również do codziennego użytku.

Perfumy

Perfumy mają najwyższe stężenie alkoholu – od 15% do 40%.

Wybierz odpowiednie perfumy dla siebie!

Przy wyborze perfum należy wziąć pod uwagę pewne aspekty. Te same perfumy nigdy nie będą brzmiały tak samo dla dwóch różnych osób. Ostateczny zapach będzie zależał od rodzaju skóry – na przykład skóra sucha lub tłusta.

Dlatego musisz pamiętać o jednej rzeczy – wystarczy wybrać perfumy dla siebie! Czemu? Ponieważ pomagają człowiekowi lepiej wyrazić swoją osobowość i zaskoczyć ludzi swoim „atrakcją”.

Wiele osób może dosłownie rozpoznać swoich bliskich po zapachu perfum. Dlatego wybierając perfumy warto nie tylko szukać zapachu, który najlepiej pasuje do Twojej natury, dobrze „zabrzmi” na skórze i nie będzie wywoływał przykrych skojarzeń, ale także kup taki zapach, który zapadnie w pamięć Twoim bliskim i przywoła dobre wspomnienia na każdym spotkaniu.

Czy jesteś osobą aktywną i wesołą?

Dla tego typu osób najbardziej odpowiednie są przyjemne i świeże aromaty cytrusów. Może to być zapach cytryny, pomarańczy, werbeny… Takie perfumy mają dyskretny i przyjemny aromat.

W sklepach bardzo łatwo jest znaleźć takie zapachy, które są odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Chcesz zostawić za sobą pociąg wyrafinowania?

Chyba każdy ma w życiu takie chwile, kiedy chce się pokazać elementy tajemniczości, wyrafinowania i uroku. Wtedy powinieneś użyć bardziej egzotycznego zapachu o skoncentrowanym zapachu.

Takie perfumy są stabilne, wydzielają zapach kwiatów, owoców tropikalnych i drewna.

Seksowna i młoda osoba

Przy wyborze perfum rzeczywisty wiek osoby nie odgrywa żadnej roli. W pewnym momencie wszyscy odczuwamy pragnienie bycia bardziej ryzykownymi, prowokacyjnymi i atrakcyjnymi seksualnie. Dlaczego nie?

W takich chwilach najlepiej używać perfum o słodkim aromacie – zapachu słodyczy, orientalnych kwiatów, jabłek, róż…

Perfumy zawsze wygrane

Istnieją dwa rodzaje zapachów, które są dopuszczalne w każdej sytuacji. Mają bardzo przyjemny zapach i są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry:

  • Perfumy o świeżym zapachu: bardziej znane są jako zapachy „zielone”. Pachną świeżo skoszoną trawą i cytrusami.
  • Perfumy o kwiatowym zapachu: kto nie lubi zapachu kwiatów? W końcu kwiaty mają boski aromat, który po prostu nie może się nudzić – róże, jaśmin, gardenia, kwiat pomarańczy, konwalie…

Wszystko zależy od rodzaju skóry!

Jeśli masz tłustą skórę, pot może znacząco wpłynąć na ostateczny zapach perfum. Jest to szczególnie ważne w sezonie letnim. Co więc robić w takich przypadkach?

  • Wybierz perfumy o łagodnym aromacie lub te oparte na nutach cytrusowych.
  • Zimą lub jeśli masz suchą skórę, używaj perfum o piżmowym zapachu. Ten zapach jest przyjemny i bardziej skoncentrowany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
27 − 4 =


About blog

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Piękna i zdrowa skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Popular
Facebook Pagelike Widget