Najważniejsze środki nawilżające skórę

Posted On By admin

Nawilżona skóra — Skóra jest miękka, gładka i jędrna. Około 20% wody w naszym organizmie jest magazynowane przez skórę, tylko 1% w głębszych warstwach, a około 13% w warstwie rogowej naskórka.

Wiele pojawiających się problemów skórnych wiąże się z niewystarczającym nawodnieniem. W efekcie skóra szybko się starzeje, traci elastyczność, naturalny połysk, zdrowy odcień, wiotczeje i szybko pojawiają się zmarszczki.

Aby tego uniknąć, musisz używać produktów zawierających substancje zapobiegające utracie wody. Takie leki są wysoce higroskopijne i mają zdolność wiązania i zatrzymywania wody. Generalnie działają jako naturalny zapas wody w komórkach skóry. Ich głównym zadaniem jest zatrzymywanie wilgoci w miejscu użycia lub w warstwie rogowej naskórka.

Najczęściej stosowane są w kosmetykach oraz produktach do pielęgnacji włosów i paznokci. A jeśli lubisz branżę paznokci, śledź wiadomości w tej dziedzinie.

Najpopularniejsze rodzaje nawilżających kosmetyków to aloes, miód, kwas hialuronowy, proteiny, gliceryna, kwas mlekowy i sól sodowa.

Samo stosowanie środków nawilżających i innych produktów do nawilżenia skóry nie wystarczy. Potrzebne są również substancje, które nawilżają skórę i tworzą barierę, która ją chroni. W tym przypadku mówimy o olejach, wosku. Kosmetyki zawierające takie składniki doskonale zmiękczają i skutecznie nawilżają skórę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
20 × 14 =


About blog

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Piękna i zdrowa skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Popular
Facebook Pagelike Widget