Najczęstsze błędy w pielęgnacji włosów

Posted On By admin

Postanowiliśmy opowiedzieć Ci o najczęstszych błędach, które popełniamy podczas pielęgnacji włosów. Przyznane problemy mogą powracać jak bumerang i wpływać na wygląd i kondycję włosów.

Suszenie włosów

Podczas suszenia włosy potrzebują chłodnego powietrza, aby ich struktura nie uległa zniszczeniu. Ponadto gorące powietrze może również stymulować gruczoły łojowe i powodować przetłuszczanie się włosów.

Przed wysuszeniem owinąć włosy ręcznikiem. Po wyschnięciu włosów można oczywiście użyć prostownicy. Pamiętaj jednak, że musisz używać specjalnych leków ochronnych.

Za dużo produktów do pielęgnacji

Jeśli myślisz, że im więcej kosmetyków nakładasz na włosy, tym skuteczniej działa, to się mylisz. Maksymalny rozmiar dowolnego produktu kosmetycznego nie powinien przekraczać rozmiaru orzecha włoskiego. W przeciwnym razie zaraz po umyciu szamponem uzyskasz tłuste pasma, których nie da się ułożyć. Dlatego niech fryzury na 8 marca ze zdjęciem staną się inspiracją do stworzenia świątecznego wyglądu.

Maksymalna koncentracja na grzebieniach i szczotkach

Zwróć uwagę na stan swojego grzebienia. Szczotka z drewnianymi zębami uważana jest za doskonałą do pielęgnacji włosów. Obecnie dostępne są fantastyczne zestawy grzebieni, od okrągłych do najmniejszych do największych.

W przypadku długich i gęstych włosów idealny jest płaski grzebień. Do czesania mokrych włosów dobre są szeroko rozstawione grzebienie. Zwróć uwagę, jak czekasz włosy, ponieważ łatwo jest pozwolić na mechaniczne uszkodzenie pasm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
17 × 21 =


About blog

Wskazówki dotyczące pielęgnacji i stylizacji Twoich włosów. Piękna i zdrowa skóra dzięki odpowiedniej pielęgnacji.

Popular
Facebook Pagelike Widget